GAMEWRIGHT BRAINWRIGHT CEACO

ARTYŚCI

Strona główna » ARTYŚCI

Debbie Mumm

 Od ponad 25 lat, Debbie Mumm zachwyca miliony ludzi na całym świecie swoimi pięknymi, ciepłymi akwarelami. Jest twórczą i utalentowaną artystką, która znajduje natchnienia wszędzie, gdzie spojrzy. Debbie kocha tworzyć nowe rzeczy a teraz doszły do nich te wyjątkowe, wysokiej jakości puzzle.

 

Hiro Tanikawa

Hiro urodził się w Yokohamie, w Japonii, w 1947 roku. Jako młody chłopiec marzył o tym, żeby rysować komiksy i część z jego prac została nawet opublikowana przez Japońskie magazyny dla chłopców. Jednak Hiro zdecydował się skupić na sztukach pięknych i komercyjnych ilustracjach. Ukończył Uniwersytet Wzornictwa w Tokio, gdzie studiował zarówno komiks jak i animację.
Hiro wielokrotnie tworzył wzory przeznaczone do Japońskich książeczek dla dzieci, puzzli, papeterii i kalendarzy. Obecnie naucza sztuki w Instytucie Wzornictwa w Nagaoce.

 

Jacek Yerka

Jacek Yerka w 1976 roku ukończył Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego sztuka ogromnie szczegółowa i czerpiąca wzorce z dzieł Jan van Eycka lub Hieronima Boscha wbogacana jest przez niebywałą wyobraźnię autora, co w efekcie daje surrealistyczne kompozycje, wyjątkowo docenianie przez miłośników nurtu sci-fi. W 1995 roku artysta otrzymał Światą Nagrodę Fantasy dla najlepszego artysty. Swoje prace wystawia w Polsce, Niemczech, Francji i USA.

 

Jane Wooster Scott

 Prace Jane Wooster Scott wiszą w muzeach, publicznych budynkach i prywatnych domach na całym świecie. Jej prace, to głównie tematyka wakacyjna, zahaczającą o wszystkie pory roku i związane z nimi  święta. Urokliwe dzieła namalowane z humorem i dumą.

 

Ken Keeley

 Ken Keeley w szybkim tempie sięga po rangę malarza elitarnego. Nie tylko przeciera szlaki sztuki nowatorskimi pomysłami, lecz ożywia swoje i tak niesamowiecie realne obrazy. Jego kolekcje witryn sklepowych i kiosków ulicznych przyciągną uwagę i chwycą za serce każdego.

 

Larry Fanning

 Ze szczytu wzgórz Kolorado artysta Larry Fanning uwiecznia piękne krajobrazy, porusza w swoich pracach tematykę dzikiego zachodu, natury i zwierząt, a także pierwszych mieszkańców Ameryki Północnej. Artysta znany jest także dzięki swoim przedstawieniom wilków, łosi i innych dzikich zwierząt. Swoje prace wystawia w wielu prestiżowych galeriach w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Lynn Lupetti

Lynn pochodzi z Kaliforni, gdzie urodziła się w 1938 roku. Od zawsze pragnęła być artystką i już jako dziecko doskonale czuła się w świecie kreacji artystycznej, odnajdując spokój w świecie fantazji. Przez wiele lat pracowała jako ilustrator książek dla dzieci.

 

 

Merry Kohn

Merry Kohn Buvia urodziła się w 1951 roku w Maryland. Jako córka wojskowego odbyła liczne podróże po całym świecie, które silnie wpłynęły na jej styl malarski. Większość jej malunków zawiera drobny żarcik, na który naprowadza tytuł pracy. 

Steve Skelton

Od ponad 30 lat, Steve Stelton pracuje jako rysownik i rozwija swój charakterystyczny, kreskówkowy styl. Wykonywał ilustracje, animacje, projekty stron web i nadruki dla wielu popularnych firm m.in. McDonalda, Hasbro, Nestle.

 

Linda Nelson Stocks

Linda od zawsze malowała to co dobrze zna i to co kocha. Jej sztuka jest niczym okno na dzieciństwo, spędzone na błogiej farmie. Babcia artystki i jej opowieści o "starych dobrych czasach" są dla niej źródłem niekończących się inspiracji, stąd też w jej pracach często pojawia się motyw beztroskich czasów, przejażdżek konnych i rodzinnych spotkań. Te niezwykle ciepłe i barwne prace zdobią liczne kalendarze, pocztówki, dzienniki, wyszywanki a także wiele innych produktów.