GAMEWRIGHT BRAINWRIGHT CEACO

Nagrody

Strona główna » Nagrody
Nagrody Oppenheim

Grupa Oppenheim Toy Portfolio została założona w 1989 roku przez nierozłączne matkę Joanne i córkę Stephanie Oppenheim. Już w latach 80' Joanne była słynnym eskpertem w dziedzinie dziecięcych ksiązeczek i zabawek. Pracowała jako pisarka i współpracowała z wieloma magazynami o tej tematyce. Wraz ze Stephanie, która została prawniczką, utworzyły stowarzyszenie mające na celu recenzję i testowanie gier dla dzieci. Wszystkie testy przeprowadzane są nielażenie przez panel specjalistów w zakresie rozwoju dziecięcego, dziecięcej literatury i edukacji, a także przez najważniejszego odbiorcę - same dzieci. Stowarzyszenie nie pobiera opłat za testowanie produktów, co gwarantuje obiektywną, pozbawioną nacisków ocenę.

Oppenheim Toy Portfolio Platinum Award: tą nagrodę otrzymują najbardziej inowacyjne i wciągajęce gry w danym roku

Oppenheim Toy Portfolio Gold Seal Award: otrzymują ją gry, które polepszają jakość życia dzieci.     

 

Oppenheim Toy Portfolio Blue Chip Classic Award: zarezerwowane dla klasycznych produktów, które powinny znaleźć się w pokoju każdego dziecka. Produkty, które otrzymują tą nagrodę muszą być w sprzedazy conajmniej od pięciu lat.

Oppenheim Toy Portfolio SNAP Award: nagrody dla najlepszych gier dostosowanych do wymagań dzieci ze specjalnymi potrzebami.

 

Nagrody Parent's Choice 

Fundacja Parent's Choice (Wybór Rodziców) została założona w 1978 roku i jest najstarszą Amerykańską fundacją non-profit zajmującą się tematyką jakości zabawek dziecięcych. Jest to grupa składająca się z utalentowanych i pełnych pasji profesjonalistów: Claire S. Green, Jessica Hensley, Ashley Mannetta, Keri Stelmack, and Jacqueline Yau.

Fundacja kieruje się czterema głównymi zasadami:

1. wierzymy w to, że dzieci rodzą się naukowcami, muzykami, lingwistami i artystami. Chcemy je zachęcić do próbowania, do zadawania pytań, testowania, czyli tego co dzieci robią najlepiej.

2. Wierzymy, że dzieci uczą się poprzez zabawę - zarówno w jak i na zewnątrz klasy.

3. Wierzymy, że naszą powinnością jest pomóc dzieciom rozwinąć umiejętności spostrzegania, myślenia i uczynia się, wykraczając poza tradycyjne metody czytania, pisania i liczenia.

4. Wierzymy, że nauka potrafi być zabawą i chcemy dzieciom to pokazać.

The Parents' Choice Gold Awards (Nagroda Złota): przyznawana ksiązkom, grom, zabawkom, filmom, oprogramowaniu, nagraniom audio, magazynom i programom telewizyjnym, które reprezentują jak najwyższą jakość i oceniane są jako najbardziej przemawiający produkt w swojej kategorii. Kryteria oceny: najwyższe standardy produkcji, uniwersalne wartości ludzie, unikalność, która sprawia, że produkt jest lepszy od innych. 
The Parents' Choice Silver Honors (Nagroda Srebrna): przyznawana produktom, które mają na celu bawić i rozwijać uniwersalne wartości etyczne; spełniają rygorystyczne standardy. Produkty te są cenione za rozwój wartości międzyludzkich.
Parents' Choice Recommended Seal (Nagroda ,,Polecana"): oznacza, iż produkt został polecony przez fundację Parents' Choice ze względu na dobre wykonanie i spełniane powierzonego mu celu.
Parents' Choice Approved Seal (Nagroda ,,Akceptacji"): jest dawana produktom, które bawią i rozwijają wartości międzyludzkie, a także dbają o rozwój fizyczny, emocjonalny, socjalny i edukacyjny dzieci.
The Parents' Choice FunStuff Award (Nagroda ,,Rozrywkowych Produktów"): nagroda utworzona specjalnie dla produktów, które zamiast na rozwój edukacyjny kładą nacisk jedynie na aspekt rozrywkowy, jednak wciąż stanowią dużą wartość na rynku.
   

Nagrody Dr. Toy's

Dr. Toy, czyli dr Stevanne Auerbach od wielu lat jest jedną z najznamienitszych specjalistek w dziedzinie gier, zabawek i innych produktów dla dzieci. Wybiera ona produkty rozwijające umiejętności edukacyjne i wspierające rozwój dziecka, wytwarzane zarówno przez duże jak i małe firmy.

Dr. Toy's Top 100 Children's Products (,,100 najlepszych produktow dla dzieci wg dr Toy"): otrzymują ją najbardziej przydatne i wyróżniające się nowoczesne zabawki i produkty, które rozwijają aktywność, kreatywność oraz wspierają rozwój umiejętności socjalnych i emocjonalnych. Wyróżnia się po 10 produktów, z następujących kategorii: Najlepsze dla Aktywności, Najlepsze Audio, Najlepsze dla Kreatywności, Najlepsze dla Nauki, Najlepsze Gry, Najlepsze dla Rozwoju Społecznego, Najlepsze dla Technologii, Najlepsze Zabawki.
Best Vacation (,,Najlepsze na wakacje"): otrzymują ją produkty, które wspierają aktywność, kreatywność i uczenie się, zarówno w trakcie roku szkolnego i na wakacjach jak i w domu i w podróży.

Dr. Toy's Best Classic Toys - wyróżniające się gry i inne produkty, dostępne na rynku conajmniej od 10 lat.
Dr. Toy's Best New Products Picks - produkty, które nie zostały uwzględnione w 100 Najlepszych, jednak wciąż są warte uwagi.

 

Adding Wisdom Award

Nagroda grupy Parent to Parent (,,Rodzice Rodzicom"), przyznawana produktom o wyróżniającej się jakości, które wspierają wartości rodzinne.

 

About.com

Nagrody przyznawane dla najlepszych i najciekawszych produktów wybieranych przez czytelników portalu About.com.

 

Canadian Toy Testing Council

Kanadyjska organizacja non-profit zajmująca się oceną zabawek testowanych przez dzieci, w naturalnych, codziennych warunkach, sprawdzając ich wygląd, funkcjonalność, wytrzymałość i oferowany poziom rozrywki.

Najwyższa nagroda przyznawana przez Canadian Toy Testing Council.


Creative Child Magazine

Creative Child Magazine (,,Magazyn Kreatywnego Dziecka") jest dwumiesięcznikiem, który dostarcza rodzicom bieżących informacji na temat wspierania dziecięcej kreatywności. Nagrody przyznawane są w wielu kategoriach np. Game of the Year (,,Gra Roku"), Preffered Choice Award (,,Polecany Wybór"), Seal of Excellence Award (,,Pieczęć Doskonałości"), Toy of the Year (,,Zabawka Roku").

Education.com

To portal internetowy, którego celem jest dostarczenie rodzicom materiałów, dzięki którym będą mogli oni wspomóc rozwój edukacyjny swoich dzieci, a także uczynić naukę bardziej zabawną. W ocenie produktów pod uwagę brane są:
 • edukacyjna wartość produktu, zwłaszcza jego zdolność do spełniania wymogów stawianych przez poszczególne etapy edukacji;
 • bezpieczeństwo - produkty muszą być wykonane z naturalnych materiałów i pozbawione subtancji szkodliwych, jak np. ołowiu;
 • zabawa - produkt musi angażować wyobraźnię dziecka, budować dla niego wyzwania bez powodowania frustracji, inspirować zdrową rywalizację.

Games Magazine Top 100 Game


Games to magazyn założony w 1977 roku, który ma na celu recenzję i prezentację różnorodnych puzzli, gier, planszówek i łamigłówek. Co roku, w grudniu, magazyn publikuje listę 100 najlepszych gier analogowych i elektronicznych.  

iParenting Media Award

Nagrody iParenting Media prowadzone są przez Iparenting.com, sieć ponad 40 stron internetowych. Celem nagród jest wskazywanie konsumentom dostępnych na rynku produktów o jak najwyższej jakości. Każdy produkt wybrany do oceny jest testowany przez zespół recenzentów składający się z rodziców, dzieci, profesjonalistów i eskpertów z wydawnictwa.

Major Fun Award 

Major Fun Award (,,Nagroda Największej Rozrywki") została utworzona przez Berniego DeKoven, po to aby rozróżnić gry, które:  
 • mają łatwe zasady,
 • można je ukończyć poniżej 1h,
 • można w nie grać w kółko,
 • łatwe w przechowywaniu,
 • długotrwałe,
 • oferują jedyny w swoim rodzaju sposób zabawy,
 • rozbawiają ludzi,
 • wystarczająco głębokie, aby sprostać różnorodnym wymogom. 

National Parenting Center Seal of Approval

National Parenting Center (,,Narodowe centrum Rodzicielstwa") zostało założone w lipcu 1989 roku po to, aby dostarczać w jasny i zrozumiały sposób dobre rady w zakresie rodzicielstwa ojcom i matkom z całego świata. Ich program nagród Seal of Approval (,,Pieczęć Akceptacji") ma na celu wyłonienie najlepszych produktów i usug przeznaczonych dla dzieci i ich rodziców


National Parenting Publications Awards (NAPPA)

National Parenting Publications jest jednym z najstraszych programów działających w Stanach Zjednoczonych. Przez ponad 20 lat NAPPA jest niekwestionowanym źródłem informacji o najlepszych produktach dla dzieci. Program co roku organizuje dwa konkursy:

 • Konkurs na najlepszy produkt dla dzieci
 • Konkurs na najlepsze pomoce dla rodziców
National Parenting Publications (NAPPA) Gold Award - nagroda Złota, przyznawana najbardziej wyróżniającym się produktom. Zyskują one rozgłos w ponad 40 ogólnoświatowych magazynach. 
National Parenting Publications (NAPPA) Honors - nagroda wyróżniająca dla produktów o bardzo dobrej jakości.


Parenting for High Potential Magazine Recommended

,,Rodzicielstwo Wysokiego Potencjału" to magazyn dla rodziców, którzy chcą wprowadzić zmiany w zyciu swoich dzieci, rozwinąć ich talenty i odkryć ich prawdziwy potencjał. Promowany przez National Association for Gifted Children (,,Narodowe Stowarzyszenie na Rzecz Utalentowanych Dzieci"), magazyn stara się zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie rozwoju dzieci, a także dba o to, aby utalentowane lecz z różnych względów pomijane dzieci nie pozostały nie zauważone. 


Parenting Magazine Mom-Tested Toy of the Year

Amerykański magazyn ,,Rodzicielstwo" na swoich ekspertów do spraw dzieci i produktów dziecięcych powołuje... matki. To one odrzucają produkty, które składają się z setek drobnych elementów, grające pluszaki bez możliwości wyłączenia dźwięku czy też zabawki, których złożenie i sprzątnięcie zajmie matkom więcej czasu, niż pociesze sama zabawa.


Play Advances Language (PAL) Award

Założone przez uznaną lingwistkę Sherry Artemenko, nagrody PAL (,,Rozwój Języka poprzez Zabawę") przyznawane są produktom, grom i książkom, które dzięki unikalnym projektom, jakości, zawartości i charakterze, promują rozwój języka poprzez grę. Produkty nagrodzone PAL gwarantują dużo kreatywnego mówienia.